This job has expired

Praktykant w zespole Zarządzania Ryzykiem Regulacyjnym

Employer
KPMG Poland
Location
Warsaw (PL)
Salary
pensja+ benefity
Closing date
Aug 4, 2021

Job Role
Other
Contract Type
Internship
Full Time

Job Details

Czym zajmuje się zespół?

Nasi eksperci pomagają klientom w efektywnej i kompleksowej ocenie skutków wdrożenia nowych regulacji rynku finansowego oraz wymogów nadzorczych, obejmującej wpływ na stosowane metodologie, przebieg procesów biznesowych, zarządzanie ryzykiem oraz narzędzia i systemy IT. W ramach świadczonych usług doradczych wspieramy naszych klientów przy wdrażaniu zmian metodologicznych, procesowych oraz bierzemy udział w opracowaniu nowych narzędzi usprawniających procesy zarządzania ryzykiem regulacyjnym. Dostosowujemy zakres naszej działalności do dynamicznie zmieniającego się otoczenia regulacyjnego i rozwijamy nasze usługi oraz kompetencje w nowych obszarach.

Twoje zadania

  • udział w projektach doradczych dotyczących dostosowania instytucji finansowych (instytucje kredytowe, firmy inwestycyjne, towarzystwa ubezpieczeń) do nowych wymogów ostrożnościowych,
  • opracowywanie pisemnych opinii, raportów, analiz i podsumowań w ramach realizowanych projektów,
  • bieżące wsparcie Zespołu, w tym w opracowywaniu nowych produktów i usług – przygotowywanie ofert, prezentacji i innych materiałów dla klientów.

Oczekujemy

  • wykształcenia wyższego lub IV, V rok studiów (preferowane kierunki: prawo, finanse, ekonomia, zarządzanie),
  • wiedzy lub doświadczenia przynajmniej w jednym z poniższych obszarów:
    • zasady funkcjonowania rynków finansowych oraz regulacji na tych rynkach (znajomość wybranych aktów prawnych: CRR II / CRD V, MiFID II / MiFIR, PSD II ustawa – Prawo bankowe, ustawa o obrocie instrumentami finansowymi, ustawa o usługach płatniczych),
    • zasady funkcjonowania sektora bankowego oraz regulacji ostrożnościowych (podstawowa znajomość wymogów Bazylei III będzie dodatkowym atutem),
    • otwarta bankowość (podstawowa znajomość zmian na rynku płatności zachodzących w Polsce, jak i w Europie będzie dodatkowym atutem),
    • przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (podstawowa znajomość AML oraz ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu lub praktyczna znajomość procesów funkcjonujących w instytucjach finansowych / shared services center będzie dodatkowym atutem),
    • zasady funkcjonowania nadzoru finansowego w Polsce,
  • umiejętności analitycznego myślenia,
  • umiejętności pracy z dokumentami prawnymi,
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego,
  • znajomość języka francuskiego będzie dodatkowym atutem,
  • bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office (zaawansowana znajomość MS Excel będzie dodatkowym atutem),
  • umiejętności sporządzania różnego rodzaju raportów oraz przygotowywaniu prezentacji biznesowych,
  • zaangażowania i gotowości do pracy wielozadaniowej,
  • komunikatywności i umiejętność efektywnej pracy w zespole,
  • dyspozycyjności (min. 4 dni w tyg.),
  • mile widziane doświadczenie zawodowe w dowolnym z obszarów:
    • sektor finansowy: instytucje kredytowe, firmy inwestycyjne lub fundusze inwestycyjne, centra usług wspólnych,
    • firmy audytorsko-doradcze,
    • kancelarie prawne specjalizujące się w zakresie regulacji sektora finansowego oraz nowych technologii,
    • administracja publiczna właściwa w sprawach rynku finansowego.

Oferujemy

  • praktyki w oparciu o umowę zlecenie,
  • możliwość kontynuacji współpracy na stanowisku Młodszego Konsultanta,
  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • możliwość praktycznego zastosowania wiedzy zdobytej w trakcie studiów,
  • okazję współpracy z doświadczonymi doradcami i zdobycie cennego doświadczenia zawodowego,
  • możliwość wykorzystania i rozwoju kompetencji przydatnych w przyszłej pracy doradczej,
  • możliwość dalszego rozwoju zawodowego w ramach Zespołu Financial Services Regulatory.

Company

KPMG is a global network of professional firms providing Audit, Tax and Advisory services. We have 207,000 outstanding professionals working together to deliver value in 153 countries and territories. With a worldwide presence, KPMG continues to build on our successes thanks to clear vision, defined values and, above all, our people.

Our industry focus helps KPMG firms’ professionals develop a rich understanding of clients'​ businesses and the insight, skills and resources required to address industry-specific issues and opportunities.

The independent member firms of the KPMG network are affiliated with KPMG International Cooperative (“KPMG International”), a Swiss entity.  Each KPMG firm is a legally distinct and separate entity and describes itself as such.

Company info
Website