This job has expired

Liquidity Risk Management Specialist

Employer
Goldman Recruitment
Location
Warszawa, PL
Salary
Competitive
Closing date
Oct 30, 2020

View more

Job Role
Risk Manager
Sector
Finance
Contract Type
Permanent
Hours
Full Time
Goldman Recruitment to wiodąca polska firma doradcza, wyspecjalizowana w realizacji projektów rekrutacyjnych metodą Search & Selection oraz Executive Search. Naszą ambicją jest najwyższy poziom świadczonych usług, który wyprzedza rynek i tworzy nowy standard w branży doradztwa personalnego.

www.goldmanrecruitment.pl
Dla naszego Klienta, instytucji bankowej, poszukujemy specjalisty odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem płynności, ze znajomością przepisów CRD/CRR.

Liquidity Risk Management Specialist Liquidity Risk Management Specialist Miejsce pracy: Warszawa Nr ref. 191868/6632
Opis stanowiska:
  • monitorowanie i analizowanie stopnia ekspozycji z tytułu ryzyka płynności,
  • przygotowywanie raportów oraz sprawozdawczości nadzorczej w obszarze ryzyka płynności,
  • opracowywanie rozwiązań i narzędzi (głównie w VBA) wykorzystywanych w procesie zarządzania ryzykiem płynności,
  • monitorowanie systemu limitowania ryzyka płynności,
  • opracowywanie i aktualizowanie regulacji wewnętrznych dotyczących zarządzania ryzykiem płynności,
  • monitorowanie i analizowanie zmian prawnych w obszarze ryzyka płynności.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe (ekonomia, finanse, bankowość, matematyka, statystyka, ekonometria, informatyka),
  • min. 2 lata doświadczenia w obszarze zarządzania ryzykiem płynności,
  • dobra znajomość przepisów zewnętrznych z zakresu zarządzania ryzykiem płynności (w szczególności CRD/CRR),
  • wiedza w zakresie miar i modeli wykorzystywanych w zarządzaniu ryzykiem płynności,
  • znajomość instrumentów finansowych,
  • znajomość MS Excel (w tym VBA),
  • znajomość języka angielskiego min. B2.
Oferta obejmuje:
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • ubezpiecznie na życie,
  • opieka medyczna,
  • program wolontariatu pracowniczego z godzinami wolnymi na jego realizację.

Get job alerts

Create a job alert and receive personalized job recommendations straight to your inbox.

Create alert