This job has expired

Dyrektor Finansowy - Board Member

Employer
Wyser PL
Location
Warszawa, PL

Job Role
Director/Board
Wyser jest należącą do GI Group międzynarodową firmą, która zajmuje się wyszukiwaniem i selekcją Kandydatów na stanowiska specjalistyczne oraz kadry kierowniczej średniego i wyższego szczebla. Jesteśmy obecni w Brazylii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Chinach, Hiszpanii, Indiach, na Litwie, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii i Czarnogórze oraz we Włoszech.Dyrektor Finansowy - Board Member Miejsce pracy: Warszawa
393
Rekrutacja prowadzona jest we wspołpracy z renomowanym funduszem Private Equity, realizującym swoją strategię inwestycyjną w obszarze nowych akwizycji. Rekrutacja realizowana jest do podmiotu, ktory jest przedmiotem przejęcia właścicielskiego. Poszukiwana osoba dołączy do organizacji jako członek zarządu odpowiedzialny za finanse. Rola wymagać będzie relokacji poza obszar dużych aglomeracji miejskich.

Wybrany Kandydat dołączy do społki wyłącznie w przypadku pomyślnego zakończenia procesu inwestycyjnego. Potencjalnym pracodawcą będzie społka produkcyjno-dystrybucyjna, działająca w branży consumer goods. Podmiot podlegający akwizycji posiada roczne obroty mieszczące się w przedziale 0,5 - 1 mld PLN. Kandydat, ktorego poszukuje powinien łączyć wysokie kompetencje w obszarze kontrolingu produkcyjnego, restrukturyzacji finansowej oraz doświadczenie we wspołpracy z inwestorem kapitałowym.

Z uwagi na trwający proces akwizycji, fundusz zastrzega poufność prowadzonej rekrutacji.

OPIS STANOWISKA:

  • Odpowiedzialność za obszary: finansow, kontrolingu, księgowości, podatkow i audytu
  • Zarządzanie podległym zespołem, direct raport: Chief Accountant, Business Controller, Plant Controller, Financial Manager, Internal Audit Manager
  • Wspieranie oraz podejmowanie decyzji zarządczych
  • Udział w procesie tworzenia oraz egzekucji strategii długo i krotko terminowej
  • Reprezentowanie społki w procesie refinansowania zobowiązań kredytowych
  • Pozyskiwanie finansowania zewnętrznego i zarządzanie płynnością
  • Odpowiedzialność za procesy finansowe - proces budżetowania, planowania, prognozowania, raporty zarządcze i analizy biznesowe
  • Bezpośrednia wspołpraca z radą nadzorczą
  • Rozwoj narzędzi pracy, usprawnianie procesow finansowych (raportowanie)
  • Wpieranie procesow wewnętrznych, mających na celu generowanie wzrostu wartości społki
  • Ocena potencjału wzrostu wartości poprzez akwizycję nowych podmiotow (M&A)

OCZEKIWANIA:

  • Otwartość na pełną relokację
  • Doświadczenie we wspołpracy z funduszami Private Equity lub inwestorami kapitałowymi
  • Co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w zarządzaniu finansami społki produkcyjnej
  • Mile widziane doświadczenie w społkach FMCG lub branży consumer goods
  • Preferowani będą kandydaci z doświadczeniem w procesach restrukturyzacyjnych
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (np. finanse i rachunkowość, ekonomia)
  • Doświadczenie w zarządzaniu działem finansowym
  • Bardzo dobra praktyczna znajomość rachunkowości zarządczej
  • Doświadczenie w implementowaniu oraz tworzeniu procesow i procedur
  • Kompetencje we wspołzarządzaniu biznesem, wspołpraca z CEO przy podejmowaniu decyzji operacyjnych i strategicznych
  • Nastawienie na cel, zaangażowanie
  • Płynne posługiwanie się językiem angielskim
  • Mile widziane certyfikaty takie jak ACCA czy CIMA

OFERUJEMY:

  • Rynkowe wynagrodzenie bazowe, wsparte atrakcyjnym systemem bonusowym
  • Success fee- w przypadku sprzedaży społki do nowego inwestora (horyzont 4-5 letni)
  • Pakiet benefitow

#LI-GI1Aplikuj