Controller Finansowy w obszarze Controllingu Strategicznego (Koordynator)

Employer
Tauron Energetyka
Location
Katowice, PL

Job Role
Controller
Full Time
Podstawowe informacje

Poziom stanowiska:

Stanowisko specjalistyczne

Kategoria:

Finanse/Ekonomia

Miejsce pracy:

Katowice

Oferta ważna do:

2020-11-15

Spółka:

TAURON Polska Energia

Umowa:

Docelowo umowa o pracę na czas nieokreślony

Nr referencyjny:

TPE/2020/10/01

Wymagania:

  • Szukamy Kandydatów:
  • z doświadczeniem w koordynowaniu projektów, procesów, zadań w obszarze controllingu, audytu, finansów lub księgowości
  • posiadających doświadczenie z zakresu prowadzenia procesów controlingowych w grupie kapitałowej
  • posiadających wiedzę z obszaru analizy finansowej oraz rachunkowości finansowej i zarządczej
  • sprawnie posługujących się MS Office a w szczególności Excel
  • posiadających doświadczenie w przygotowaniu i prezentacji zarządczych raportów finansowych
  • samodzielnych, skutecznie zarządzających czasem pracy, umiejących delegować zadania w ramach koordynowanego projektu
  • z zaangażowaniem, dynamiką i inicjatywą w działaniu oraz chęcią rozwoju
  • z wykształceniem wyższym z obszaru ekonomii, finansów, rachunkowości
  • ze znajomością języka angielskiego w mowie i piśmie (min. B2)

Mile widziane:

Zakres obowiązków:

  • koordynowanie procesów controllingowych w obszarze controllingu Grupy Kapitałowej
  • prowadzenie projektów między obszarowych dotyczących wdrażania koncepcji, narzędzi
  • prowadzenie działań z zakresu planowania, analizy nośników wartości oraz symulacji scenariuszy rozwoju Grupy Kapitałowej mających na celu poprawę sytuacji płynnościowej Grupy Kapitałowej
  • przygotowanie i prezentacja raportów, danych zarządczych
  • opracowywanie i monitorowanie standardów controllingu korporacyjnego w spółkach Grupy Kapitałowej

Oferujemy:

  • możliwość samodzielnego prowadzenia projektów w jednej z największych Grup Kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce
  • możliwość wdrażania własnych pomysłów, narzędzi i rozwiązań w Grupie Kapitałowej
  • program wdrożeniowy
  • udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych
  • pracę w centrum Katowic w nowoczesnym biurowcu
  • benefity: Opieka medyczna, Pracowniczy Program Emerytalny, dofinansowanie do prądu, dodatkowy wolny Dzień Energetyka 14 sierpnia